25 – lecie PTSR

W tym roku Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego obchodzi jubileusz 25 -lecia swojej działalności. Dzięki ogromnej pracy wielu bezinteresownych ludzi, wolontariuszy i działaczy, PTSR jest dziś największą w Polsce organizacją działającą na rzecz chorych na SM. Intencją tych wszystkich osób jest dążenie do poprawy losu chorych na stwardnienie rozsiane w naszym kraju.

Siłą naszej organizacji jest siła ludzi, którzy są i byli z nami przez wiele lat. Chcemy opowiedzieć o tych osobach mając nadzieję, że ich przykład będzie motywacją dla innych by działać, nie poddawać się chorobie i walczyć. Ponadto czas obchodów 25-lecia będzie też czasem analizy i oceny naszych dotychczasowych działań. Wierzymy, że ta refleksja pomoże nam jeszcze skuteczniej działać na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane w przyszłości – mówi Tomasz Połeć, Przewodniczący PTSR.

Obchody zostały zaplanowane na 3 i 4 października. Pierwszego dnia w Pałacu Prymasowskim odbędzie się m.in. gala z wręczeniem odznaczeń państwowych i debata osób, które w sposób szczególny zasłużyły się w działalności PTSR. Wieczór zakończy recital sopranistki.

Na 4 października zaplanowano wręczanie odznaczeń PTSR oraz koncert w Sali Balowej Zamku Królewskiego. Więcej informacji o obchodach znajduje się na stronie http://www.ptsr.org.pl/pl/